Navigace
Toplist

TOPlist

Narozeniny v únoru slaví

 

 

4. 2. Nikola Vaněčková
19. 2. Filip Ruffer
22. 2. Samanta Havlíčková
25. 2. Valentýna Vrbová
26. 2. Tereza Šarközyová

 

Gratulujeme

Akce školy v únoru

 

16. 2. Zimní olympiáda ŠD
17. 2. ŠD1 - společná akce s DDŠ Vrchlabí

 

Akce MŠ v únoru

 

 

 

2. 2.

Pololetní prázdniny

5. - 9. 2. Bruslení
19. 2. Canisterapie
20. 2. Setkání s rodiči

 

 

 

 

Ověřená instituce
Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Trutnov, Horská 160 - netfirmy.cz Speciální školy - netfirmy.cz
Hlavička

Autisté

Žáci s poruchami autistického spektra v naší škole

Pojem porucha autistického spektra v sobě zahrnuje různé typy autismu, např. dětský autismus, Aspergerův syndrom apod., s přítomností mentálního postižení nebo bez. Závažnost postižení je u každého jedince individuální. Lze říci, že každý jedinec s autismem je jedinečnou osobností. Autismus představuje závažnou vývojovou poruchu, pro níž je charakteristická narušená komunikace a schopnost vytvářet vztahy s lidmi, nutkavá touha po neměnnosti a další příznaky vážně postihující život jedince a jeho okolí. Žáci s autismem mívají často potíže s pozorností a organizací činností. Neschopnost soustředění brání člověku s autismem, aby se věnoval delší dobu jediné činnosti.

Pracujeme podle metody strukturovaného učení a procesuálních schémat, které žákům usnadňují orientaci v čase. Dále pracujeme s motivací a vizualizací. Základním předpokladem při práci je střídání krátkodobých činností. V každé třídě je přítomen pedagog vzdělaný v problematice autismu a asistent pedagoga.

V naší škole se problematice autismu věnujeme již 17 let. Pedagogové jsou pravidelně školeni v problematice autismu a sledují nenovější trendy.